„Zaklinam czas”

Jacek Wójcicki wraz z gośćmi: Hanną Śleszyńska i Beatą Rybotycką

4 sierpnia 2016 | czwartek | 20.30 | Amfiteatr im. Marka Grechuty | bilety: 25 pln

W 2015 roku ukazała się nowa płyta Jacka Wójcickiego „Zaklinam czas”. To właśnie kompozycje z tego albumu są kanwą koncertu do którego artysta zaprosił niezwykłe kobiety – Beatę Rybotycką i Hannę Śleszyńską. Repertuar koncertu to pozycje doskonale znane publiczności: „nieśmiertelne” przeboje Grechuty, Demarczyk, Sinatry, Bocellego i innych, piosenki filmowe (m.in. z „Ostatniego dzwonka”), ale także nowe propozycje. Nowe piosenki zostały skomponowane specjalnie dla Wójcickiego przez najlepszych polskich kompozytorów. Słowa napisał Michał Zabłocki, autor przebojów chociażby Grzegorza Turnaua czy Czesława Mozila. A publiczność bawi się, wzrusza, śpiewa, klaszcze i… długo wspomina każdy koncert.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. „Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!”  – tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Hanna Śleszyńska – aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jest obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musicalowych. Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno – kabaretowe. Na scenie zadebiutowała na deskach Teatru Ateneum, później występowała na scenach najważniejszych teatrów warszawskich: Komedia, Nowym, Rampa, Dramatycznym. Obecnie  aktorkę możemy zobaczyć  na deskach Teatru 6 piętro, Teatru Capitol, Teatru Kamienica, Teatru Studio Buffo, Teatru Syrena. Wraz z Piotrem Gąsowskim, Wojciechem Kaletą i Robertem Rozmusem tworzy formację kabaretowo-estradową „Tercet czyli Kwartet”. Przez długie lata była gwiazdą „Kabaretu Olgi Lipińskiej” emitowanego na antenie TVP, była filarem bardzo popularnych programów muzycznych Zbigniewa Górnego„Gala Piosenki Biesiadnej” występy dla Polonii w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii. Zagrała w wielu filmach fabularnych m.in: „Lęk przestrzeni”, „Nic śmiesznego”, „Awantura o Basię”, „Kawalerskie życie na obczyźnie”, „Punkty za pochodzenie”, „Zamiana”, „Belcanto”, „Magiczne drzewo” oraz w serialach telewizyjnych: „Ja Wam pokażę”, „Boża Podszewka”, „Rodzina zastępcza”, „Szpital na peryferiach”, „Daleko od noszy”. Aktualnie gra w serialu „Blondynka” i „O mnie się nie martw”.

Beata Rybotycka – informacje o artystce poniżej, przy opisie koncertu „Widzialność marzeń”.