„Korowód tańca”

Kijowski Teatr Uliczny Highlights „Korowód tańca”

6 sierpnia 2016 | sobota | 22.00 | Muszla Koncertowa | wstęp wolny

„Korowód tańca” to żywiołowy i kolorowy spektakl uliczny zawierający sceny komediowe i taneczne, pozwalające na aktywną zabawę z publicznością. Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor przedstawianych scen wciągają publiczność do zabawy, tworząc niepowtarzalną karnawałową atmosferę ,w której dominuje muzyka flamenco, rock and roll, pop dance, ale także ukraińska hołubka.

Scenariusz i reżyseria na podstawie twórczości Anatolija Pietrowa: Oleksandr Svietlakov
Występują: Iryna Svietliakova, Anna Svietliakova, Kateryna Svietliakova , Maryna Mazepa, Polina Kapustina, Alicja Kabała, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr Svietliakov, Oleksiy Pastukhov , Anatolii Marempolskyi / Wasyl Bułat

Kijowski Teatr Uliczny KET dawniej Kijowski Teatr Eksperymentalny został założony w 1993 roku przez Anatolia Pietrowa wraz z aktorami Teatru Młodego Widza w Kijowie.  Do 2003 roku pracowali jako Kijowski Teatr Eksperymentalny, realizując spektakle z klasycznego i współczesnego repertuaru światowego. W krótkim czasie stali się niekwestionowanym liderem ukraińskiego teatru studyjnego,  a później rozpoczęli produkcję ulicznych spektakli, które łączą ekspresję aktorską z tańcem i elementami o charakterze wizualnym, przynależnym widowiskom plenerowym. W 2011 roku aktorzy Teatru KET – artystyczna rodzina Swietlakowych – powołali zespól Highlights, który jest kontynuatorem dokonań KET na ulicy.