Ryszard Leoszewski z zespołem Sklep z Ptasimi Piórami

2 sierpnia 2016 | wtorek | 19.00 | Muszla Koncertowa | wstęp wolny

Ryszard Leoszewski – kompozytor, wokalista, pedagog, jedna z najciekawszych postaci kulturalnego Szczecina. Znany przede wszystkim jako założyciel i lider zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (1978) oraz twórca dziecięcej grupy artystycznej ARFIK (1987). Jego utwory napisane dla obu zespołów zostały wydane na ponad 40 płytach. Leoszewski jest również autorem projektu artystycznego – „Ulica Mandelsztama”, w ramach którego wykonywał swoje kompozycje z orkiestrami symfonicznymi: Opery na Zamku, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica i Pomorskiej Filharmonii w Bydgoszczy. Może się poszczycić wspólnymi występami z wieloma znanymi artystami i zespołami. Do takich należą Rick Wakeman – pianista grupy YES i wybitny wokalista jazzowy Bobby McFerrin. Ryszard Leoszewski jest laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, honorowym Ambasadorem Szczecina, a w 2012 roku został odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS”.

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Wciąż nagrywa nowe piosenki i płyty, prezentuje programy w teatrach i klubach całej Polski. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki studenckiej i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, bardzo nieraz młodą, która dzięki grupie odkrywa niepowtarzalną atmosferę spotkania z żywą muzyką i mądrymi tekstami.

Skład zespołu: Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew, Mariusz Smoliński – piano, Krzysztof Ciesielski – kontrabas, Lech Grochala – perkusja